Sprzedaż stoków

Nadwyżki towarów pojawiają się w przypadku większości firm zajmujących się dystrybucją pojedynczych produktów, tak do klientów indywidualnych, jak też, jeśli chodzi o sprzedaż hurtową.

 

Stoki magazynowe

Jeśli chodzi o to, co to są stoki magazynowe, to mianem tym określa się produkty, które pozostały w magazynie, a z jakichś powodów ich dalsza sprzedaż jest niemożliwa lub też bardzo skomplikowana. W efekcie tego rodzaju resztki zalegają w magazynach, tym samym zwiększają się koszty przetrzymywania towaru.

 

Co więcej, firma, która mogłaby wprowadzić na rynek nowy produkt, nie jest w stanie tego zrobić, ponieważ nie ma miejsca w magazynie miejsca na umieszczenie tam nowych towarów. W efekcie traci okazje na sprzedaż nowości, a tym samym potencjalnych klientów i zyski. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie partnera, który zajmuje się skupowaniem stoków magazynowych i pozbycie się zbędnego towaru z magazynu.

 

 

Oferta stoków magazynowych

Zapytaj o szczegóły


Kontakt

 

Zalety

Sprzedaż nadwyżek towaru wyspecjalizowanej firmie gwarantuje nam szereg korzyści. Przede wszystkim natychmiast pozbywamy się całego zbędnego ładunku, który jedynie zajmuje nam miejsce w magazynie. Dzięki temu możemy zwolnić miejsce, a tym samym zacząć produkcje nowego towaru, czy sprowadzić odpowiednie produkty. Dzieje się tak, gdyż firmy zajmujące się skupowanie nadwyżek towarowych potrafią go sprzedać, dopasować sposób dystrybucji i znaleźć najlepsze rozwiązanie dla każdej branży.

 

Szybsze i tańsze rozwiązanie

Dodatkowo jest to rozwiązanie szybsze i tańsze niż przygotowanie zalegających produktów do sprzedaży w formie sklepowej. Organizacja outletu we własnym zakresie to nie tylko kłopot logistyczny i organizacyjny, ale też dodatkowe koszty, które nie wiążą się z zyskami, satysfakcjonującymi dla danej firmy.

 

Firmy zajmujące się skupowaniem nadwyżek, mają własny system dystrybucji i są w stanie dużo korzystniej i taniej wyprowadzić partię towaru na rynek. Sama sprzedaż może dotyczyć dowolnych produktów, bez względu czy chodzi tu o artykuły biurowe, dziecięce, obuwie, elektronikę, zabawki czy odzież.